Pielęgnacja włosów wysokoporowatych, czyli jak ujarzmić puszące się włosy

Włosy wysokoporowate są szczególnie trudne w pielęgnacji, jednak paradoksalnie łatwe do stylizowania, gdyż efekty prostowania czy kręcenia utrzymują się długo. Są z natury skłonne do przesuszania, łamliwe i szorstkie w dotyku, a do tego się puszą. Dziś podpowiemy, jak je ujarzmić i wygładzić.

Jak pielęgnować włosy wysokoporowate na co dzień?

Ze względu na to, że włosy wysokoporowate mają najbardziej odchyloną łuskę od korzenia są bardzo podatne na przesuszenie. W codziennej pielęgnacji należy zatem dbać o ich zabezpieczenie przed nadmiernym parowaniem wody. Polecane są szampony, które zawierają humektanty i emolienty. Raz w tygodniu warto sięgać po szampony z proteinami, które wypełniają ubytki w strukturze włosów. Nie można stosować ich codziennie, aby nie doszło do przeproteinowania. Zbyt duża ilość protein może powodować, że włosy stają się sztywne, a do tego podatne na łamanie. Zatem w codziennej pielęgnacji warto używać szamponów o lekkiej formule z kwasem hialuronowym i odżywki na bazie np. oleju z awokado. Emolienty są potrzebne, by zabezpieczyć włosy i stworzyć warstwę okluzyjną, chroniącą przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury i promieniowania UV. Pielęgnacja włosów może opierać się na stosowaniu metody OMO, ale można również postawić na klasyczną kolejność, czyli szampon, odżywkę i olej do włosów. Ten ostatni nałożony na suche włosy może odżywić suche końcówki i zabezpieczyć je przed rozdwajaniem.

Dlaczego warto olejować włosy wysokoporowate i jak robić to skutecznie?

Olejowanie włosów wysokoporowatych może pomóc odżywić je, wygładzić i dodać im blasku. Możesz olejować włosy na sucho lub mokro. Warto wykonywać olejowanie przy zastosowaniu podgrzanego olejku. W ten sposób składniki odżywcze mogą wniknąć głębiej w strukturę włosów. Aby podgrzać olejek wystarczy włożyć go na kilka minut do kąpieli wodnej. Temperatura wody powinna wynosić od 45 do 55 stopni. Olejek najlepiej nakładać na włosy z pominięciem ich nasady. Jest to szczególnie ważne, gdy włosy mają tendencję do przetłuszczania się. Trzeba go zabezpieczyć czepkiem kosmetycznym, aby olej nie spływał z włosów. A jaki olejek będzie najlepszy do włosów wysokoporowatych? Można sięgnąć po olejek z awokado, olej z pestek winogron, arganowy, jojoba czy też migdałowy. Olejek najlepiej pozostawić na włosach na kilka godzin. Należy go spłukać po zemulgowaniu odżywką. Potem wystarczy umyć włosy tak jak zwykle.

O czym należy pamiętać przy stylizacji włosów wysokoporowatych?

Włosy wysokoporowate są podatne na stylizację. Efekty utrzymują się dłużej niż w przypadku innych rodzajów włosów. Niemniej jednak przez to, że są najbardziej narażone na przesuszenie na skutek działania wysokiej temperatury, należy je podczas stylizacji odpowiednio zabezpieczać. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki termoochronne, które mogą zabezpieczać włosy przed działaniem wysokiej temperatury, nawet takiej sięgającej 200 stopni stosowanej podczas kręcenia czy prostowania włosów. Na co dzień najlepiej włosy wysokoporowate suszyć chłodnym nawiewem suszarki. Dzięki temu nie naraża się ich na jeszcze większe przesuszenie i można jednocześnie utrzymać działanie odżywek czy masek wygładzających i nawilżających włosy. Po suszeniu należy zawsze zabezpieczać je olejkiem do włosów na końcach. Regularne podcinanie końcówek także może pomóc utrzymać włosy wysokoporowate w lepszej kondycji. Jeżeli chcesz zdobyć więcej praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, wejdź na stronę: https://ohmyhair.com.pl.

[ Treść sponsorowana ]

Categories: Moda i uroda
Redakcja

Written by:Redakcja All posts by the author

Redakcja Proste Porady dostarcza wartościowych, rzetelnych i starannie przygotowanych informacji na zróżnicowane tematy. Naszym celem jest publikowanie prostych objaśnień i rozwiązań łatwych do wdrożenia niezależnie od poziomu zaawansowania w danej tematyce.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *